Yumurtalık Otelleri vs Yumurtalık Pansiyonları

2018 yılının yazı benim için alışılagelmişin oldukça dışında geçti. Farklı memleketlerde farklı modellerde tatiller yapmaya alışkındım fakat 2018 yazı benim için bambaşka bir yazdı. Aydın merkezli oldukça geniş çaplı, bol denizli, bol güneşli ve bolca kumlu bir tatildi. Nadiren statik, çoğunlukla mobil vaziyetteydik. Türkçesi şuydu: Yerimizde duramıyorduk. Bu nedenle şimdiye kadar yaşadığım en eğlenceli ve bir o kadar yorucu bir tatil deneyimiydi. İznimiz 2 hafta idi. Bir haftasını Ege’de diğer haftasını ise Yumurtalık’ta geçirdik. Bu yazımda size ikinci haftadan yani Yumurtalık tatilimizden bahsedeceğim. Yazının temelinde Yumurtalık otelleri ile ilgili bilgi alacağınızı düşünüyorsanız sürprizlere hazırlıklı olun derim.

Yumurtalık Plajı
Plajlar Yumurtalık

Start Ânı

Tatilimizin birinci etabında da yaptığımız gibi ben, eşim ve kayınvalidem yine bir araç kiralayıp, soluğu doyamadığımız denizlerin kıyısında almayı kafamıza koymuştuk. 2. etap için planımız bir sahil kasabasına gitmek, bol bol güneşlenmek ve dinlenmekti. Pek tabi bir de 1. etaba nazaran ucuz tatil hedefi güdüyorduk. Bu yol haritası doğrultusunda ben her zamanki gibi ilk iş olarak telefonumdan Google Haritalar uygulamasını açarak Yumurtalık otelleri ve Yumurtalık pansiyonları şeklinde bir dizi arama yapmaya başladım. Kısacık bir aramadan sonra “buldum, buldum” nidalarımı müteakiben seri hareketler ile eşyaları sırtlayarak grubumun diğer iki üyesini peşime takıp yola koyuldum.

Yumurtalık ile ilgili bir önceki yazımda da belirttiğim gibi bu şirin Akdeniz ilçesi, otoyolu kullanırsanız Adana’ya en fazla 45 dakikalık bir mesafededir. Akdeniz’in kıyısında, hafif esintili, iyotu bol, deniz kokulu dünya tatlısı bir ilçedir burası.

YumurtalıkGunbatimi Kapak
Gün Batımı Manzarası Yumurtalık

Evet, yol boyunca hep bir ağızdan şarkılar söyledik. Neşeliydik. Tatilimizin birinci etabında Fethiye, Alaçatı, Şirince, Güzelçamlı, Efes, Kuşadası ve kısmen İzmir’i gezmiş bir ekip olarak Yumurtalık’tan bizi etkilemesini değil sadece dinlendirmesini bekliyorduk. İnanın bana bir konuyla ilgili ne kadar az beklenti içinde olursanız hayat size hep daha fazlasını sunuyor ki Yumurtalık bu söylediğime verebileceğim en net örnektir.

Sürprizlerle Dolu Bir Yer

Yumurtalık sokaklarında bir kaç küçük manevradan sonra “Buldum” nidaları atmama vesile olan binanın önüne, Sevgi Pansiyon‘a varmıştık. İnternette Yumurtalık Otelleri ve pansiyonları hakkında yaptığım sayısız arama, taramadan sonra bu pansiyonda karar kılmıştım. Dışarıdan alelade bir bina gibi görünüyordu. Eşyalarımızı aldık, içeri girdik. İçerisi de aleladeydi ki bir saray da beklemiyorduk zira. Pansiyonun işletmecisi Fatma Hanım ile tanıştık. Kendisi ile müsait odası olup olmadığı konusunda telefonda bir ön görüşme yapmıştık. Telefondaki ses genç bir kadın sesiydi. Görüntüsü de beni yanıltmadı. Tipik bir Anadolu kadınıydı. Güleryüzlü, samimi, hoşsohbet… Ayaküstü kısacık bir sohbetten hemen sonra teras katının bizim için uygun olabileceğini söyleyip bize terasa kadar eşlik etti. Kendileri de zaten pansiyonun zemin katında ikamet ediyorlardı. Bina 4 katlıydı. Katlarda kaç oda vardı sormadım açıkçası

Sevgipansiyondışardan
Sevgi Pansiyon-Yumurtalık Pansiyonları

Terasa çıkmıştık. Muhteşem bir manzara karşıladı bizi. Alabildiğine maviydi her yer. Yumurtalık denizi İnanılmazdı. Az ilerde ağaçlar arasında bir ev ve sonrası sonsuz deniz ve gökyüzüydü. Çok güzel bir esinti tenimize dokunup geçiyor, bizi mest ediyordu. Hepimiz susmuş manzarayı izliyorduk. Kısa bir zaman sonra Fatma hanım bize teras ile ilgili bilgi vermeye başladı.

Yumurtalık Pansiyonlarının En İyisi

Teras katında iki oda, bir mutfak ve bir de banyo vardı. Çok geniş bir terastı. Odalarda birer adet Frenchbed (çift kişilik yatak) vardı. Bütün cepheler açıktı. Güneyde kapıdan, doğu ve kuzeyde ise pencereden çok harika hava alıyordu. İnanılmaz ferahtı. Alaçatı otellerini anımsatan beyaza boyanmış duvarlar insanın içini açıyordu. Bir odada kayınvalidem diğer odada ben ve eşim konakyacaktık fakat yatacak yer odalarla sınırlı değildi. Verandanın altında yan yana duran iki adet kocaman Somya vardı. Terasın üstü açık olan bölümünde de eski demir bir karyolanın üstüne konmuş bir yatak daha vardı. İşte bu yatak en paha biçilmez konumdaydı. Gece yıldızları seyredip denizin sesini dinleyebilirsiniz. Yumurtalık bir ilçeden daha çok küçük bir sahil kasabası görünümünde olduğu için sessiz bir yerdi aynı zamanda. Gece duyabileceğiniz sesler deniz sesi ve meltemin asma yapraklarını sallamasından doğan seslerden fazlası olamaz.

Yumurtalık pansiyonları Sevgi
Sevgi Pansiyon Lavabo

Odalar tertemizdi. Yataklar, üzerilerine serili bembeyaz nevresimler, yastıklar ve genel olarak pür-i paktı. Mutfakta yemek pişirebilmeniz için gereken her şey vardı. Buzdolabı ve çamaşır makinesi de mevcuttu. Teras katın en güzel yanı, terasa açılan merdiven dairesin kapısını kilitleyebiliyor oluşumuzdu. O kapıyı kilitledikten sonra orası sadece size ait oluyordu. Özellikle mahremiyete önem veren aileler için bundan daha güzel bir yer bulunabileceğine kesinlikle ihtimal vermiyorum. İşin en güzel tarafı ise bu kadar rahat bir pansiyonun sayısız avantajlara sahip bu harikulade terasında kaç kişi konaklarsanız konaklayın ücreti sabit. Ucuz tatil arıyorsanız bence en güzel yer tam da burası

Mutfak Sevgi Pansiyon
Sevgi Pansiyon Mutfak

Adana’da gezilecek yerler diye bir liste oluşturmaya kalksanız başlara Yumurtalık rahatlıkla yazılabilir. Yumurtalık otelleri nasıldır bilemem ama Sevgi Pansiyon Türkiye pansiyonları kategorisinde benim gönlümde harikulade bir taht sahibi oldu.

Bir sonraki yazımda ise Yumurtalık’la ilgili diğer detaylara değineceğim. Umarım sabırla ve keyifle okursunuz. Sağlıcakla kalın

“Yumurtalık Otelleri vs Yumurtalık Pansiyonları” için bir yorum

Ne düşündüğünü yazar mısın?