Pendosis Tatil Köyü

Türkiye gerçekten yeryüzünün en güzel ülkelerinden biri. Bu konuda herkesin aynı fikirde olduğuna eminim. Doğasıyla, sahip olduğu kültürel ve tarihî zenginlikleri ile eşi bulunmaz bir destinasyon. Bu kadar güzel bir destinasyonu da doğru değerlendirmek gerektiğini düşünüyorum. Tabii ki eğer bir yer görülmeye değen bir farklılığa sahip ise turizme kazandırmak ve insanların ziyaretine açmak gerek. Bunu yaparken de dikkatli olmak lazım. Turizme kazandırmak demek bir otel, bir tatil köyü açmak demek değildir. Altını özellikle çizmek isterim. Adana Otelleri arasında öyle bir otel var ki yukarıda yazdıklarıma verilecek en iyi örnek: Pendosis Tatil Köyü…

PendosisTatilKöyü
Pendosis Tatil Köyü

Kabul edelim ki bizim kafamız millet olarak inşaat işlerine çok iyi çalışıyor. Bir çok espiriye de konu oldu bu özelliğimiz. Örneğin güzel bir yapı görünce hemen demir, çimento hesabı yapıyoruz. Yolu kazan bir iş makinesi görünce durup o kazıyı saatler boyu manasızca izliyoruz. Bir manzara görünce “ah ulan, işte tam da burada bir evin olacak” diye içimizden geçiriyoruz, içimizde tutmazsak muhakkak dillendiriyoruz. Ülke olarak inşaat sektörüne milyarlar akıtıyoruz. Ben anladım; biz asla doğayı kendi hâline bırakamıyoruz. Tamam doğayı illa bir şeyler inşa ederek değerlendireceksek değerlendirelim. Ama bunu yapacaksak da o zaman hakkını vererek yapalım.

Muhteşem Manzara

Pendosis 20 dönümlük bir arazi üzerinde kurulmuş. Farklı tiplerde odaları mevcut. Özellikle ormana yakın noktada bulunan odalar benim en çok beğendiklerim. Bungalow adı verilen bu odalar tamamen ahşap ve neredeyse ormanın içinde. Sabah uyandığınızda kuş ve Ağustos böceklerinin sesiyle uyanmanız (eğer bir doğa tutkunuysanız) paha biçilmez. Bungalow odaların dışında daha farklı tipte bir çok oda mevcut. Eğer çocuklu bir aile iseniz ve geniş bir yer isterseniz dubleks odaları görmenizi tavsiye ederim. Tesisin tam ortasında harika bir yüzme havuzu var. Fakat çok nadiren temizleniyor. Otel çok güzel bir yerde bulunuyor. Odalar eksiksiz ve oldukça güzel dekore edilmiş.

Pendosis Bungalow  Oda
Bungalow Oda

Uzun Süreli Konuklar – Köpekler

Pendosis Tatil Köyü bir konuda daha farklılık gösteriyor. Her yerde köpek var. Eğer bir hayvansever değilseniz ya da köpeklerden korkan bir yapınız varsa bilginiz olsun. Çok sayıda köpekle karşılaşacaksınız. Adana otelleri arasında barındırdığı en temel farklılık bu.

Ulaşım konusuna gelelim. Pozantı’nın merkezine geldiğinizde postanenin bulunduğu noktada Pendosis tabelalarını göreceksiniz. Bozuk bir yoldan sürekli yokuş tırmanacaksınız. Pendosis tabelalarını kaybetmemeye çalışın. Aksi hâlde yolu kaybetme şanssızlığı yaşayabilirsiniz.

Otel, makul fiyatlar sunuyor. Bayramlarda çokça tercih edildiğinden erken rezervasyon yaptırmanız gerekebilir. Bunun dışındaki zamanlarda rezervasyonsuz oda mutlaka bulursunuz.

 

Ne düşündüğünü yazar mısın?