Gölbaşı Restoran – Feke

Bir önceki yazımda Feke’yi anlatıyordum. Bu yazımda da konu Feke turu olacak. Gölbaşı Restoran’dan da ilk yazımda kısaca bahsetme fırsatım olmuştu. Bu yazıda o konuya geniş yer vermeyi planlıyorum.Gezimiz Adana‘dan Feke merkeze, akabinde Gölbaşı Restoran ve son olarak da Tapan yaylası ziyareti şeklinde sıralandığından ben de bu sıralamaya sadık kalarak anlatmak istiyorum anlatacaklarımı.

Gölbaşırestoran feke2
Feke Gölbaşı Restoran Göksu Gölü

Gölbaşı Restoran’a Nasıl Gidilir?

Feke’ye varmadan Göksu Köprüsü’nün hemen çıkışındaki tali yola sapıp küçük bir de tünelden geçtikten sonra karşınızda Gölbaşı Restoran’ı bulacaksınız. Köprü çıkışında yolu gösteren tabelalar var ama fark edemeyebilirsiniz. Bilginize…

gölbaşırestoranyakın çekim
Gölbaşı Restoran

Gölbaşı Restoran deyince aklımda ilk beliren imge, şahane manzarası oluyor. Gerçekten ziyaret edilmesi bence zorunlu kılınması gereken yerlerden biri. Sessizliği ve muhteşem manzarası kesinlikle bir terapi etkisi yaratıyor. Huzuru iliklerinize kadar hissedebiliyorsunuz. Doğa ile baş başasınız düşünsenize. Benim gibi şehirden kaçış yolu arayanlar için biçilmiş kaftan. Buraları görünce ansızın aklınızda “buraya mı yerleşsek?” gibi bir bir soru canlanabilir. Yeşili ya da mavisinden bahsetmiyorum sadece. Sizi baştan çıkaracak şey sessizliği, capcanlı doğal renkleri ve huzurun ta kendisi. Hasan Sabbah’ın cennet bahçesi idi sanki Gölbaşı Restoran. Öylece bakakaldık. Manzara bizi esir almıştı.

Bakçe Gölbaşı Restoran
Feke Gölbaşı Restoran – Bahçe ve Çardaklar

Adından anlaşılacağı gibi bir restoranda idik. Hipnozdan çıkmamızı sağlayan soru garsondan gelmişti: “Ne arzu edersiniz?” Manzaraya doyamıyorduk ki sipariş verelim. Bu göz ziyafeti, mide zafiyeti geçirmek üzere oluşumuzu unutturmuştu. Izgara çeşitlerinden oluşan zengin bir menüye sahiplerdi. Siparişlerimizi verdik. Zaten bir Adanalının en temel özelliklerinden biri saniyeler içinde sipariş verebilmesidir. Yemeği beklerken yine seyre daldık.

Ortalamanın Üstünde Yemekler

Gölbaşı Restoran manzaraya hakim bir tepede bulunuyordu. Aşağıda türkuaz rengi bir göl. Çevresi ise yemyeşil bir bitki örtüsü ile bezeliydi. Bu görsel şöleni seyre dalmışken yemeklerimiz geldi. Tattık. Yemekler manzara kadar şahane değildi ama yine de oldukça iyiydi. Gezi esnasında yemekler konusunda beklentiye girmemeyi alışkanlık haline getirmiştim. “Hayal kırıklığını uğramamak için hayal kurmayacaksın” mantığı ile hareket ediyordum. Fakat Gölbaşı’nın yemekleri hayal kurdurabilecek türdendi. Meze olarak da manzarayı düşünecek olursanız gönül rahatlığıyla söylüyorum, enfes bir ziyafet sizi bekliyor olacak. Bu konuda bana güvenebilirsiniz. Bu arada hesap beklediğimizin çok altında geldi. Onu da söylemeden geçmek istemedim.

GölbaşıRestoranÇiçekleri
Gölbaşı Restoran Çiçekleri

Yemeklerimizi yedik, çaylarımızı içtik. Doyamadığımız manzaranın sayısız fotoğrafını da çektikten sonra yola koyulduk. Bir sonraki durağımız ise Ulusal çapta üne sahip bir yayla, Tapan Yaylası.

“Gölbaşı Restoran – Feke” için bir yorum

Ne düşündüğünü yazar mısın?