Gezgin Kılavuz Bir Yaşında

Bir şeylere emek harcamak, sevdiğiniz işi yapmak güzel bir şey. Fakat daha da güzeli harcadığınız emeğin karşılığını almaya başladığınızı görmek, kendi ellerinizle yarattığınız ve büyüttüğünüz şeyin sürekli hâle geldiğine şahit olmak. Bu çok güzel bir duygu. Gezgin Kılavuz için durum tam olarak budur.

Gezgin Kılavuz 1 Yaşında

Tam bir yıl önce ben ve abim Adana Gezi Blog adında bir web sitesi kurduk. Amacımız, şehrimizi mümkün olduğunca iyi bir şekilde tanıtabilmek ve bunun yanı sıra başka yerlere yaptığımız gezileri de okurlarımıza anlatmaktı.

Bu, tam olarak yapmak istediğimiz şeydi. Çünkü gezmeyi seviyoruz, yeni tatları keşfetmeyi seviyoruz, tarih ve doğada kaybolmayı seviyoruz, memleketimiz Adana’yı çok seviyoruz. Yazmayı ve fotoğraf çekmeyi de çok seviyoruz. Kısacası sevdiğimiz pek çok şeyi bir arada yapma imkânına sahip olduk.

Kısa sürede Adana’da gezilip görülecek yerler hakkında ayrıntılı bilgi veren pek çok yazının yanı sıra Adana’nın mutfağını ve farklı yönlerini de sizlere tanıttık. Başka şehirlere yaptığımız gezileri de sizlere anlattık. Fakat bir noktadan sonra şunu fark ettik ki genişlememiz gerekiyor. Gezmeye ve yazmaya olan sevgimiz tek bir ilin sınırlarına sığmıyor. Adana’yı her ne kadar sevsek de bu isim bizi tanımlamaya yetmiyor.

Bu nedenle ismimizi Gezgin Kılavuz olarak değiştirdik. Sadece gezilerimizi anlatmıyor, yurdun her bir köşesini tanıtan yazılar yazıyorduk. Aynı zamanda gezginler için rehberler hazırlıyorduk. Bu arada fotoğrafçılığa dair yazılar da yayınlamaya başladık.

Kısa sürede Adana il sınırlarını aştık ama hayallerimizdeki pek çok şeyi gerçekleştiremeden karşımıza çok büyük bir engel çıktı: Covid-19 salgını. Salgın binlerce insanı bizden aldı ve dünyada hayatı durma noktasına getirdi.

Salgın nedeniyle evlerimize kapandık ve Gezgin Kılavuz için yazdığımız yazıların sayısı önemli oranda düştü. Fakat önceki emeklerimizin karşılığını alıyoruz. Çünkü Gezgin Kılavuz’un okur sayısı her geçen gün artıyor.

Bu kötü günlerin de kısa sürede geçeceğine inanıyoruz. İkinci yılımız için aklımızda birbirinden güzel fikirler var. Yakında onları da sizlerle paylaşacağız. Bugüne gelmemizi sağlayan, bize destek olan okurlarımıza binlerce kez teşekkür ederiz. İyi ki varsınız.

“Gezgin Kılavuz Bir Yaşında” için 2 yorum

Ne düşündüğünü yazar mısın?