ETS Tur ile Sıradışı Deneyimim

Ben Turizmciyim. Yani bu işin okulunu okudum. Küçüklüğümden beri hep yeni yerler yeni şeyler keşfetmeyi sevdiğimden midir bilmiyorum bu meslek bana kendimi hep çok iyi hissettirmiştir. Ayrıca gezmeyi, görmeyi ve keşfetmeyi çok seviyorum. Yaptığım gezilerde zorlanmaya asla tahammül edemiyorum. Kafama hiç bir şeyi takmadan tamamen keşfe odaklanmaktan çok büyük keyif alıyorum. Fakat maalesef bu çok mümkün olamadı. Ta ki Ets tur farkıyla bir kaç seyahate çıkana kadar…

etstur
ets tur

Türkiye’nin bir çok bölgesinin en güzel tatil yörelerinde, en iyi otellerinde çalışma fırsatım oldu. Tabi ki oteller benim için sadece çalışılacak mekanlar olmakla kalmadı. Tatiller ve iş seyahatleri de bu bölgeleri ve otelleri tanıma olanağı yakalamama vesile oldu. Bu tip seyahatlerde bölge, yöre ya da doğayı tanımakla kalmazsınız, aynı zamanda insanları da tanırsınız. Ben kendimden örnek vereyim. Gezdiğim yerlerde bize hizmet veren çalışanlara da yani personele de çok dikkat ederim. Bu noktada Ets Tur çalışanlarının farkı gerçekten net bir şekilde görülüyor. Çalışanlarını sınavla mı alıyorlar nedir, ben bu kadar özverili ve yardımsever personel hiç görmedim. Bu niteliklerin turizmdeki önemini çok iyi bilirim ama Ets Tur çalışanlarının insana yaklaşımını görünce kendi kendime daha öğrenecek çok şeyim olduğunu söylemekten geri duramıyorum.

Türkiye’de Tatil

Türkiye inanın bana bir cennet. Bunu gerçekten tüm kalbimle söylüyorum. İnanılmaz güzellikte bir ülkede yaşıyoruz. Hani derler ya cennet gibi vatanımız var ama kıymet bilmiyoruz diye, aynen öyle. Memleketimiz ne kadar güzel olsa da, tesislerimiz ne kadar eşsiz olsa da tatili sorunsuz geçirmek çok mümkün olmuyor. Kimse sorunlu, zorlayıcı ve yorucu bir tatil istemez. Adı tatil bunun, geriye dönüp baktığımızda güzel anılar gelsin isteriz aklımıza, 3 yıldızlı bir apart otelde de tatil yapıyor olsanız bile modumuz hep 7 yıldızlı olmalı ki bir anlamı olsun. İşte tam da bu noktada bunu size sağlayacak bir tur firmasından bahsedeceğim size. Malum yaz mevsimi geldi. Herkes tatil planı yapıyor. Belki henüz karar vermemiş olanlarımız vardır. Henüz bir tercih yapmadıysanız ve araştırma aşamasındaysanız anlattıklarımı dikkatle okuyun. Eminim ki mutlu bir tatil için önemli bilgiler edinmiş olacaksınız.

2017 sonbaharında gelenekselleşen Yapex fuarı için Antalya’ya göreve gideceğimiz söylendi. İsimler alındı. Antalya Lara Kervansaray‘da rezervasyonlarımız yapıldı. Hazırlıklar ve akabinde keyifli bir yolculuğun ardından Lara Kervansaray’a giriş yaptık. Ets turun bir görevlisi karşıladı bizi. Çok samimi ve güler yüzlüydü. Odalarımızdan, yemek saatlerinden ve diğer aktivitelerden bahsedildikten sonra bizi uğurladı. Odama yerleştim. Duş alıp biraz dinlendikten sonra telefon çaldı. Açtım Ets Tur personellerinden bizi karşılayan hanımefendi arıyordu. Sesi çok neşeliydi. Odadan memnun olup olmadığımı sordu. Aklınızda bulunsun Lara Kervansaray AVM’den bozma bir hotele benzeyen eski bir yapı. Eski olmasının dışında bir problem görünmüyordu. Kendisine de öyle söyledim. Teşekkür edip kapattı.

Ets Tur Farkı

Yapex fuarına gittik. Görevimizi yaptık otele döndük. Yine aynı personelle karşılaştık ki karşılaşmamak mümkün değildi. Otelin girişinde sağda ve solda birer adet olmak üzere iki masa vardı. İkisi de Ets Tur personeline aitti. Benimle ilgilenen hanım beni görür görmez oturmam için davet etti. Konaklama süresince memnuniyetimden sorumlu personel olarak atandığını belirtti. Günümün nasıl geçtiğini sordu. Herkese sordukları bir soruydu. Cevapla ilgileneceğinden değil, müşterisiyle ilgilendiğini göstermek için sorulmuş bir soruydu diye düşündüm. Yine de cevapladım ama ilginçtir ben anlattıkça o dinliyor ve sorular soruyordu. Sohbet ediyorduk. Ve hiç sıkılmıyordum.

Akşam yemeğinin ardından cep telefonuma bir mesaj geldi. Mesajda üst katta mini bir konser olacağı ve ilgimi çekebileceği yazılıydı ve yine Ets Temsilcisinden geliyordu. Tavsiyeler, yönlendirmeler, bilgilendirmeler inanın bana insanın gururunu okşuyor. Önemli olduğunuzu hissediyorsunuz. Gerçekten çok hoşuma gitmişti. Bir tur firması sanki bana bir asistan tayin etmişti ve konaklamamın sorunsuz geçmesi için çok istekli, özverili bir çalışma yürütüyordu. Bir şeyi merak edip soracak olsam ya da bir ihtiyacım olsa otel personelini değil Ets çalışanı yardımcımı arıyordum.

Görev bitip yola koyulacakken kendisine teşekkür etmek için yanına gittim. Konuştuk ve bize aracımıza kadar eşlik etti. Gerçekten müşteri değil bir misafir muamelesi görüp el üstünde tutulmuştum. Hiç sorun yaşamadığım ilk seyahatim olmuştu.

O gün Ets Tur bu yönüyle kalbime taht kurmuştu. Nasıl kurmasındı ki Ets temsilcisi hanım memnun kalabilmem için ne gerekiyorsa bütün neşesi ile yaptı. Fethiye tatilimde de enfes bir otelde konaklamamızda da çok büyük katkısı olan ETS Tura danışmadan bir şey yapmayın derim.

Sağlıcakla kalın.

“ETS Tur ile Sıradışı Deneyimim” için bir yorum

Ne düşündüğünü yazar mısın?