Esas 01 PGM Adana – Mark Eliyahu Konseri

Anlatacaklarım Adana’nın en büyük eksiklerinden biri olan, gerçek bir performans salonu olarak nitelendirebileceğimiz Performans Gösteri Merkezi yani PGM Adana ile ilgili olacak. Geçtiğimiz günlerde dünyaca ünlü sanatçı Mark Eliyahu ’yu dinleme fırsatı bulduğum Performans Gösteri Merkezi PGM Adana ’nın çiçeği burnunda AVM’si Esas 01 Adana bünyesinde bulunuyor.

pgm adana
PGM Adana

PGM Adana ; oturma düzeni, locaları, sahnenin konumu, ışıklandırması ve neredeyse kusursuz ses sistemi ile Adana’nın ihtiyacı olan gerçek bir konser ve gösteri salonu olarak gösterilebilir. Esas 01 Adana PGM iki bölüme ayrılmaktadır. 3 kata yayılmış Fuaye Alanı ilk bölümü oluşturmaktadır. Performansların sergilendiği etkinlik salonu ise 2. Bölümü oluşturmaktadır.

PGM Adana Salon Detayları

PGM 01 1200 metre kare kapalı alan içinde 3 kattan oluşan dinlenme ve bekleme bölümüdür. Katlarda içecek servisi vardır.  Etkinlik salonu ise 3400 metre kare kapalı alandan oluşur 3 kategori 14 loca toplam 703 koltuktan oluşan bir performans gösteri salonudur. 3 Kategori A, B ve C olarak adlandırılmıştır.

A kategorisi sahnenin hemen önündeki koltuk grubundan oluşur. B kategorisi orta bölümde bulunan koltuklardır. C Kategorisi ise sahneye en uzak konumdadır. Fakat A ve B kategorileri ile aynı zemin de değil balkona yerleştirilmiştir. Bu nedenle sahneye uzak bile olsa balkonda olması nedeniyle kusursuz bir görüş açısına sahiptir. Tüm oturma düzeni sahne baz alınarak o kadar akıllıca tasarlanmıştır ki en ufak bir şikâyette bulunamazsınız. Tavan yerden oldukça yüksekte. Bu da salona ferahlık kazandırıyor.

PGM Adana koltuk Düzeni
PGM Adana koltuk Düzeni

Sağ ve solda 7’şer loca bulunmakta. Sahneye en yakın 2 loca A kategorisi koltuk grubuna dahil olduğundan o kategoriye göre fiyatlandırılıyor. Onun arkasındaki 4 loca B kategorisi, en arkadaki loca ise C kategorisine dahil edilmiş.

Salonun ışık gösterileri ve ses düzeni oldukça üst seviyede. Performans sırasında tüm güzelliği ile insanı büyüleyen her renkten ışık ve bunların senkronlu hareketleri seyir zevkinizi daha üst noktalara taşımaya yetiyor. Ses Düzenine gelince bana sorarsanız Adana Kongre Merkezi dışındaki tüm etkinlik ve performans salonlarının en iyisi diyebilirim.

Mark Eliyahu Rüzgarı PGM Adana ‘da Esti

Bu salondaki ilk seyir tecrübemizi Mark Eliyahu’yu dinleyerek ve izleyerek yaşamak bambaşka bir keyif oldu. Kemençe ile harikalar yaratan Mark ve ekibi performansları ile büyüledi. Muhteşem performans, PGM’nin eşsiz ışık şovu ve kusursuz ses düzeni ile birleşince tadına doyulmaz bir konsere dönüştü.

Mark Eliyahu
Mark Eliyahu

Konser sonrasında Mark Eliyahu, hayranları ile fuayede fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.

Ne düşündüğünü yazar mısın?