Edis Konseri – 19 Mayıs

Büyük gün geldi. Türkiye Cumhuriyeti artık bayramlarının 100. yıllarını kutlamaya başlıyor. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak basışının üzerinden tam 100 yıl geçti. Milli mücadelenin meşalesinin yakıldığı o günün yüzüncü yıldönümü yurdun çeşitli yerlerinde coşkuyla kutlanacak. Adana ise gençlerin bayramı olan bu özel günde kendileri gibi genç bir yıldıza ev sahipliği yapacak. Edis konseri Adana Büyükşehir Belediyesi ve Seyhan Belediyesi‘nin ortak organizasyonu ile Uğur Mumcu meydanında saat 20.30’da gerçekleşecek.

EdisKonseri1
Edis konser Adana

Edis Konseri için Yapılan Girişimler

Seyhan Belediyesi geçtiğimiz dönemde bir çok açılış veya etkinlikte Edis’i Adana’ya getirip dinleyicisiyle buluşturmayı denedi. Fakat bir türlü amacına ulaşamadı. Edis son dönemlerde Türk Popunun en öne çıkan sanatçılarından başında geliyor. Bu nedenle bir çok yerden konser teklifi alan genç şarkıcının istediği ücret maalesef karşılanamıyordu. Nereden mi biliyorum? Emin olun bu işlerin tam da merkezindeyim. Bu tip etkinlikler ve büyük organizasyonlarda görev alan o ekibin üyesi olduğum için biliyorum.

Edis Kimdir?

Edis 1990 yılında, 28 kasımda İngiltere’nin başkenti Londra’da dünya geldi. İzmir’de büyüyen Edis daha sonra üniversite eğitimi için İstanbul’a yerleşti. Burada iki dizide rol aldıktan sonra müzisyenliğe güçlü bir başlangıç yaparak adını duyurmayı bildi. En iyi çıkış yapan sanatçı ödüllerini kazanan yakışıklı sanatçı ülke çapında özellikle gençlerin sevgisini kazanmayı başardı. Bu kadar popüler olmasının yanı sıra genç olması da 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramında Edis’in Adana’da sahne alması için tüm imkanların seferber edilmesinin yolunu açtı.

Çevre illerden de cumhuriyet ve Atatürk sevdalısı bir çok yurttaşımızın Adana’ya akın edeceği bilgisini aldık. Adana Otelleri aldıkları rezervasyonlarla şimdiden %90 doluluk oranını geçmiş durumdalar. Tur operatörleri tur paketlerine bu konseri de ekleyerek bu talebin oluşmasında büyük rol oynadılar.

Konser Detayları

Edis konseri 19 Mayıs saat 20.30’da Adana Uğur Mumcu (İstasyon) meydanında ışık ve havai fişek gösterileri eşliğinde gerçekleşecek. Konser Adana Büyükşehir ve Seyhan Belediyesi’nin ortak organizasyonu ile
düzenleneceği için tamamen halka açık ve ücretsizdir.

Not: Saat 18.00’de Adana Büyükşehir Belediyesi tiyatrosunun önünden konserin yapılacağı alana doğru meşaleli kortej yürüyüşü gerçekleşecektir.

Ne düşündüğünü yazar mısın?