Festivaller

Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali 2019 Etkinlik ve Film Programı

Bu yıl 26. kez düzenlenecek olan Adana Altın Koza Film Festivali için geri sayım devam ediyor. Dünyanın ve Türkiye’nin bir çok yerinden ziyaretçiler şehre gelmeye başladı. Dünyaca ünlü yönetmenler, senaristler ve oyuncular festival kapsamında hem panellerde hem söyleşilerde hem de sinema salonlarında boy göstermeye hazırlanıyorlar. Adana ve bölge için apayrı bir öneme sahip olan Altın Koza Film Festivali etkinlik programı açıklandı. Organizasyona katılmayı düşünen tüm sinemaseverler festival ve film programını yazımızın devamında bulabilirler.

26. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali
26. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali

26. Adana Altın Koza Film Festivali Programı

1. Gün – 23 Eylül 2019 Pazartesi

  • Uzun Metrajlı Film Gösterimleri
    Saat: 11.00 – 21.00
    Yer: Cinemaximum Sinemaları ve Arıplex Sinemaları
  • Atatürk Anıtı Çelenk Töreni
    Saat: 10.30
    Yer: Atatürk Parkı
  • Sergi: 50. Yılında Altın Koza
    Saat: 16.00
    Yer: 75. Yıl Sanat Galerisi
  • Altın Koza Kısa Film Atölyesi
    Katılımcı: Işıl Özgentürk (Yönetmen, Senarist)
    Saat: 11.00
    Yer: Şenbayrak Oteli
  • Açılış: Yaşam Boyu Başarı ve Emek Ödülleri
    Saat: 19.00
    Yer: HiltonSA – Riverside

2. Gün – 24 Eylül 2018 Salı

  • Uzun Metrajlı Film Gösterimleri
    Saat: 11.00 – 21.00
    Yer: Cinemaximum Sinemaları ve Arıplex Sinemaları
  • Altın Koza Kısa Film Atölyesi
    Katılımcı: Işıl Özgentürk (Yönetmen, Senarist)
    Saat: 11.00
    Yer: Şenbayrak Oteli

3. Gün – 25 Eylül 2019 Çarşamba

  • Uzun Metrajlı Film Gösterimleri
    Saat: 11.00 – 21.00
    Yer: Cinemaximum Sinemaları ve Arıplex Sinemaları
  • Altın Koza Kısa Film Atölyesi
    Katılımcı: Kıvanç Sezer
    Saat: 11.00
    Yer: Şenbayrak Oteli
  • Adana Sinema Tarihi ve Sinema Tutkunları Turu
    Güzergah: Sular, Atatürk, Ziyapaşa, Kurtuluş, Kuruköprü ve Saydam caddeleri
    Düzenleyenler: Dr. Öğretim Üyesi Ayın Çam ve Dr. Öğretim Üresi Özgür İlke Şanlıer Yüksel
    Buluşma Noktası: Adana Tren Garı Önü
    Saat 16.00
  • Film Gösterimi
    Bereketli Topraklar Üzerinde (Erden Kıral)
    Saat: 19.00
    Yer: Sabri Şenevi Sinemavi
  • Gösteri: Sunay Akın – Sinemanın Oyuncağı
    Saat: 20.00
    Yer: Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu

4. Gün – 26 Eylül 2019 Perşembe

  • Uzun Metrajlı Film Gösterimleri
    Saat: 11.00 – 21.00
    Yer: Cinemaximum Sinemaları ve Arıplex Sinemaları
  • Altın Koza Kısa Film Atölyesi
    Katılımcı: Levent Öztürk (CSI Dijital Sinemada Renk Düzenleme)
    Renk Düzenlemesinin ABC’si Kitap Tanıtımı
    Saat: 11.00
    Yer: Şenbayrak Oteli
  • Panel: Altın Koza Film Festivali’nin 50. Yılında Çukurova Bölgesinde Filmcilik ve Sinemacılık – Dün, Bugün, Yarın
    Moderatör: Doç. Dr. Ayşe Toy Par
    Katılımcılar: Dr. Öğretim Üyesi Aydın Çam, Prof. Dr. Emine Uçar İlbuğa, Dr. Öğretim Üyesi Özgür İlke Şanlıer Yüksel, Prof. Dr. Senem Duruel Erkılıç
    Saat: 14.00
    Yer: HiltonSA Oteli
  • Söyleşi: Orhan Kemal Sineması
    Moderatör: Nebil Özgentürk
    Katılımcılar: Işık Öğütçü, Mazlum Vesek, Menderes Samancılar, Nur Sürer
    Saat: 17.30
    Yer: Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu
  • Masterclass
    Katılımcı: Xie Fei
    Saat: 17.45
    Yer: Cinemaximum Salon 4
  • Konser ve Komedi: Süheyl Uygur & Behzat Uygur – Yeşilçam Sahnede
    Saat: 20.30
    Yer: Merkez Park Amfi Tiyatro

5. Gün – 27 Eylül 2019 Cuma

  • Uzun Metrajlı Film Gösterimleri
    Saat: 11.00 – 21.00
    Yer: Cinemaximum Sinemaları ve Arıplex Sinemaları
  • Altın Koza Kısa Film Atölyesi
    Katılımcı: Cemil Ağacıkoğlu
    Saat: 11.00
    Yer: Şenbayrak Oteli
  • Panel: Altın Koza Film Festivali’nin 50. Yılında Türkiye’deki Film Festivalleri
    Moderatör: Dr. Öğretim Üyesi Ece Vitrinel
    Katılımcılar: Doç. Dr. Ali Karadoğan, Ahmet Boyacıoğlu, ( Gezici Festival Direktörü – Antalya Altın Portakal Film Festivali Direktörü), Doç. Dr. Hakan Erkılıç (Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali Direktörü), Doç. Dr. Serhat Serter (Eskişehir Film Festivali Direktörü)
    Saat: 14.00
    Yer: HiltonSA Oteli
  • Söyleşi: Hababam Sınıfı 60 Yaşında
    Moderatör: Nebil Özgentürk
    Katılımcılar: Aydın Ilgaz, Gül Sunal, Güner Özkul
    Saat: 17.30
    Yer: Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu

6. Gün – 28 Eylül 2019 Cumartesi

  • Uzun Metraj Film Gösterimleri
    Saat:
    11.00 – 21.00
    Yer: Cinemaximum Sinemaları ve Arıplex Sinemaları
  • Altın Koza Kısa Film Atölyesi
    Katılımcı: Işıl Özgentürk (Yönetmen, Senarist)
    Saat: 11.00
    Yer: Şenbayrak Oteli
  • ÖDÜL TÖRENİ
    Saat
    : 19.30 Kırmızı Halı
    Saat: 20.00 Ödül Töreni
    Yer: Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi

7. Gün – 29 Eylül 2019 Pazar

  • Uzun Metraj Film Gösterimleri
    Saat:
    11.00 – 21.00
    Yer: Cinemaximum Sinemaları ve Arıplex Sinemaları

Gösterilecek Filmler, Seansları ve Salonlar

23 Eylül 2019 Pazartesi

CINEMAXIMUM SALON 3

12.00 Uçan Halı ve Kayıp Elmas 84′(Çocuk Filmleri
14:45 Annelerimiz / Our Mothers77′
17:30 Güney İstasyonunda Randevu / The Wild Goose
Lake108′
20:15 İnsan Çağı / Anthropocene: The Human Epoch 87′

CINEMAXIMUM SALON 4

12:15 Gizli Yüz 115′
15:15 5 Moana 107′(Engelsiz Film Gösterimi)
17:45 Veda 114′
20:30 Küçük Joe / Little Joe105′

ARIPLEX SALON 1

12.15 Canım Kardeşim 73′
15:00 Fatma Gül’ün Suçu Ne 100′
18:00 Genç Ahmed / Young Ahmed 90′
20.30 First Love / İlk Aşk 108′

ARIPLEX SALON 2

10:15 Kediler 80′ (Çocuk Filmleri)
12.00 Gurbet Kuşları102′
14.45 Hababam Sınıfı85′
17.30 Saz98′
20:00 SİYAD Beşlisi / SIYAD Selection 62′

24 Eylül 2019 Salı

CINEMAXIMUM SALON 3

13:00 Parazit / Parasite 132′
17:30 Şehitler * / Heroes 88′
20:15 Uzun Zaman Önce * / Long Time Ago 119′

CINEMAXIMUM SALON 4

12:15 Nebula / Dead Horse Nebula 73′
15:15 Mandıra Filozofu 109′ (Engelsiz Film Gösterimi)
17:45 Kusursuzlar / The Impeccables 95′
20:30 Ve Sonra Dans Ettik / And Then We Danced106′

ARIPLEX SALON 1

12:15 Yağmur Kıyamet Çiçeği / Rain – The Flower Of Doom120′
15:00 Yarım Bıraktıklarımız / What We Left Unfinished 71′
18:00 Bir Moğol Masalı / A Mongolian Tale 103′
20:30 Bay Jones / Mr Jones 119′

ARIPLEX SALON 2

10:15 Sevimli Ejderha Kokonat Ormanda Şenlik Var80′ (Çocuk Filmleri)
12:00 Abdo Bey 23′
13:00 Kromozom Kardeşler / Chromosome Brothers 77′
15:15 Bir Rüya Gördüm Anlatsam da Anlamazsınız / I had a Dream You Won’t Understand Even If I Told 66′
15:15 Hilal’i Ahmer Hanımlar Merkezi /The Red Crescent Society “Women’s Center” 57′
19:00 Ateş / The Fever 98

25 Eylül 2019 Çarşamba

CINEMAXIMUM SALON 3

12:00 Onun Adı Petrunya / God Exists, Her Name is Petrunija (1)100′
14:45 Aidiyet * / Belonging 73′
17:30 Kovan * / The Hive93′
20:15 Görülmüştür * / Passed by Censor 95′

CINEMAXIMUM SALON 4

12.15 Genç Ahmed / Young Ahmed 90′
15:15 Canavarlar Sofrası / The Monsters’ Dinner 85′
17.45 204092′
20.30 Bal Ülkesi/ Honeyland (2)87′

ARIPLEX SALON 1

12:15 Şehitler/ Heroes 88′
15:00 Bir Moğol Masalı / A Mongolian Tale 103′
18:00 Uzun Zaman Önce/ Long Time Ago 119′
20:30 Bütün Zaferlerimiz / All This Victory 93′

ARIPLEX SALON 2

10:15 Sihirbazın Balonları **84′(Çocuk Filmleri)
12:00 Uluslararası Kısa Film Seçkisi /International Short Film Selection 194′
14:00 Uluslararası Kısa Film Seçkisi /International Short Film Selection 295′
17:30 Marmaris Kısa Film Seçkisi / Marmaris Selection 90′
20:00 Uzun Yürüyüş / The Long Walk116′

26 Eylül 2019 Perşembe

CINEMAXIMUM SALON 3

12:00 Son Çıkış***/ Siren’s Call 95′
14:45 Küçük Şeyler */ La Belle Indifference 93′
17:30 Bağlılık – Aslı * / The Bond 133′
20:15 Kronoloji* / Chronology 117

CINEMAXIMUM SALON 4

12:15 Havva, Meryem, Ayşe / Hava, Maryam, Ayesha (3) 85′
15:00 Çınar /Plane Tree 99′
17:45 Güzel Kokulu Ruhlar Gölünün Kadınları / The Women from the Lake of Scented Souls(4) 105′
20:30 Yarım Bıraktıklarımız / What We Left Unfinished 71′

ARIPLEX SALON 1

12:15 Nebula / Dead Horse Nebula73′
15:00 Görülmüştür/ Passed by Censor 95′
18:00 Aidiyet/ Belonging 73′
20:30 Kovan/ The Hive93′

ARIPLEX SALON 2

12:00 Maden(5)89′
14:00 Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması / Belgeseller 109′
16:30 Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması / Kurmacalar 101′
19:00 Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması / Deneyseller 33′
20:00 Adana Kısa Film Yarışması Finalistleri 96′

27 Eylül 2019 Cuma

CINEMAXIMUM SALON 2

15:00 Ağlayan Kadın / The Weeping Woman 97
18:00 Havva, Meryem, Ayşe / Hava, Maryam, Ayesha 85′
20:00 #Dişil Haz / #Female Pleasure 96′

CINEMAXIMUM SALON 3

12:00 Kapı* / The Door 110′
14:45 Nuh Tepesi */ Noah Land 109′
17:30 Kraliçe Lear* / Queen Lear 84′
20:15 Aden* / Eden 104′

CINEMAXIMUM SALON 4

12:15 Yetimhane / The Orphanage (6)90′
15:15 Siyah Kar / Black Snow 107′
17:45 Bir Rus Genci /A Russian Youth 72′
20:30 Acı ve Zafer/ Pain and Glory112′

ARIPLEX SALON 1

12:15 Peri / Girl With No Mouth 97′
15:00 Kronoloji/ Chronology 117′
18:00 Bağlılık – Aslı/ The Bond 133′
20:30 Küçük Şeyler / La Belle Indifference 93′

ARIPLEX SALON 2

11:00 Adana’nın Tadı (7)35′
12:00 Fatma Gül’ün Suçu Ne ?( 8)100′
14:30 Uluslararası Kısa Film Yarışma Seçkisi/ International Short Film Selection1 92
17:30 Uluslararası Kısa Film Yarışması Seçkisi/ International Short Film Selection292′
20:00 Uluslararası Kısa Film Yarışma Seçkisi / International Short Film Selection393′

28 Eylül 2019 Cumartesi

CINEMAXIMUM SALON 2

12:30 Parazit / Parasite 132′
15:00 Ve Sonra Dans Ettik / And Then We Danced106′
18:00 Bir Rus Genci /A Russian Youth72′
20:00 Küçük Joe / Little Joe 105′

CINEMAXIMUM SALON 3

12.00 Ölümlü Dünya /Mortal World*107′
14.45 Bütün Zaferlerimiz / All This Victory93′
17.30 Uzun Yürüyüş / The Long Walk116′
20.15 First Love / İlk Aşk 108′

CINEMAXIMUM SALON 4

12.15 Acı ve Zafer/ Pain and Glory112′
15:15 Güney İstasyonunda Randevu / The Wild Goose Lake108′
17.45 Genç Ahmed / Young Ahmed 90′
20.30 Annelerimiz / Our Mothers77′

ARIPLEX SALON 1

12:30 Veda(9)114′
15:15 Aden / Eden 104′
18:00 Kraliçe Lear / Queen Lear 84′
20:30 Nuh Tepesi/ Noah Land 109′

ARIPLEX SALON 2

11:00 “Yılmaz”Bir Yol Öyküsü (10)36′
13:00 Zilli Kurt / Rattlewolf 62′
14:30 İki Elin Sesi / Two Hands For A Sound ****62′
16:30 Kadın Olmanın Günahı / The Sin of Being a Woman 61′
18:30 Kapı / The Door 110′

29 Eylül 2019 Pazar

CINEMAXIMUM SALON 2

12.30 İnsan Çağı / Anthropocene: The Human Epoch87
15:00 Bay Jones / Mr Jones 119′
18:00 2040 92′
20:00 Ağlayan Kadın / The Weeping Woman97′

CINEMAXIMUM SALON 3

12.00 ÖDÜLLÜ FİLMLER
14.45 ÖDÜLLÜ FİLMLER
17.30 ÖDÜLLÜ FİLMLER
20.15 First Love / İlk Aşk 108′

CINEMAXIMUM SALON 4

12.15 Kediler 80′ (Çocuk Filmleri)
15:15 Yetimhane / The Orphanage90′
17.45 Ateş / The Fever98′
20.30 Honeyland / Bal Ülkesi 87′

ARIPLEX SALON 1

12:15 Güney İstasyonunda Randevu / The Wild Goose Lake 108′
15:00 Küçük Joe / Little Joe 105′
18:00 Acı ve Zafer/ Pain and Glory 112′
20:30 Parazit / Parasite 132′

ARIPLEX SALON 2

12:00 Bisikletler 80′ (Çocuk Filmleri)
14:00 Uçan Halı ve Kayıp Elmas 84′ (Çocuk Filmleri)
17.00 #Dişil Haz / #Female Pleasure 96′
20:00 Onun Adı Petrunya / God Exists, Her Name is Petrunija 100′

Film Festivali ile ilgili daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

%d blogcu bunu beğendi: