Adana Müzik Fest 2019 Başlıyor

Adana’nın festivaller şehri olduğunu daha önce yazmıştık. O yazıyı yazdığımızda Adana’daki bütün festivalleri listelemiş ve 30’dan fazla festival saymıştık. Fakat şehirdeki festival sayısı durmaksızın artıyor. Özellikle de Ekim ayı, Adana’da en yoğun festival programına sahip aydır. Şimdi bu festivallere bir tane daha ekleniyor: Adana Müzik Festivali 2019.

Adana Müzik Festivali 2019
Adana Müzik Festivali 2019

Adana Müzik Fest 2019 Nedir?

Adana’nın şu âna kadar düzenlenmekte olan tek müzik festivali, bahar mevsiminde düzenlenen Çukurova Rock Festivali’ydi. Rock müzik sevenler için gerçekten de çok güzel bir festival. Adana Müzik Fest 2019 ise bu sene ilk kez düzenlenen başka bir müzik festivali. Festival 2019 festivalleri içinde en yeni olanlarındandır.

Festivalin isminde müzik türü belirtilmiyor ama katılan sanatçılara bakarak Pop müzik ağırlıklı olduğunu söyleyebiliriz. Katılımcıların bir kısmı da Rock müzik sanatçısı. Festival boyunca büyük bir müzik şöleni yaşanacak. Kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Şimdi soru cevap şeklinde biraz daha bilgi verelim.

Adana Müzik Fest 2019 Hangi Tarihlerde Düzenlenecek?

Bu yıl ilki düzenlenecek olan Adana Müzik Fest 2019 iki gün sürecek. 18 Ekim 2019’da başlayıp 19 Ekim 2019’da sona erecek. Konser saatleri henüz belli değil.

Nerede Düzenlenecek?

Festival, Adana’nın en bilinen konser alanlarından biri olan Mimar Sinan Açık Hava Tiyatrosunda düzenlenecek. Burası Adana Merkez Park’ın kuzeyinde kalıyor. Merkez Park’ın kuzey ucu ile Mimar Sinan Konser Alanı arasında on dakikalık yürüme mesafesi var.

Mimar Sinan Açık Hava Tiyatrosu, Seyhan Nehri kıyısında. Şehir merkezine araçla (trafik durumuna bağlı olarak) on dakikalık mesafede.

Hangi Sanatçılar Katılacak?

Adana Müzik Festivali’ne iki gün boyunca toplamda altı şarkıcı ve grup çıkacak. Festival takvimi ise şu şekilde:

18 Ekim’de Pop-Rock sanatçısı Gökhan Bölükçü ve Adana kökenli Rock grubu Kolpa konser verecek. Ayrıca geçtiğimiz günlerde Adana Lezzet Festivali’nde de konser veren Pop müzik sanatçısı Ece Seçkin bu festival kapsamında bir kez daha Adana’da konser verecek.

19 Ekim’de ise Youtuber ve Pop müzik sanatçısı Tuğçe Kandemir, Pop müzik sanatçısı Gökhan Türkmen ve Pop müzik sanatçısı/bestecisi Emrah Karaduman sahne alacak.

Adana Müzik Festivali 2019 Ücretsiz mi?

Hayır, ücretsiz değil. Biletleri satın almanız gerekecek. Peki bilet fiyatları ne kadar? İlk gün bilet fiyatları: Tam 56,50₺, öğrenci: 41,50₺. İkinci gün bilet fiyatları da yine aynı. Konser başına bilet yok, gün başına bilet var. Bu arada her iki gün için toplu bilet (kombine bilet) almak isterseniz bu da mümkün ve toplamda biraz daha ucuza getirebilirsiniz. Kombine bilet fiyatları: Tam: 85,00₺, öğrenci: 60,00₺

Bazı okurlarımız keşke ücretsiz olsaydı diyeceklerdir. Bence de keşke ücretsiz olsaydı ama dünya öyle bir yer değil ne yazık ki. Sonuçta sanatçılar da konserleri organize edenler de ekmeğini kazanmak zorunda. Ben yine de fiyatların uygun olduğunu düşünüyorum. Bu kadar çok konser için bu bilet fiyatları günümüz koşullarında ucuz sayılır.

Adana Müzik Festivali 2019 Biletleri Nereden Alınır?

Biletleri internet üzerinden alabilirsiniz. Biletler Biletix’te satışa sunulacak. Biletler bu yazı yazıldığı sırada henüz satışa sunulmamıştı ama ilgili linki sık sık kontrol etmenizi tavsiye ederim. Çünkü biletlerin satışa çıktığı gibi tükeneceğini düşünüyorum. Bilet satış adresi için burayı tıklayınız. (Bu arada link sizi yanıltmasın, Biletix Adana’daki her etkinliği Antalya kategorisinde gösteriyor, umarız bunu düzeltirler)

Adana Müzik Festivali 2019 ile İlgili Bilmeniz Gereken Bazı Kurallar

 • 13 yaşından küçükler festival alanına alınmayacaktır. Festival sadece 13 yaş üzeri içindir. Küçük çocukları getirmeyiniz.
 • 13 yaş ve üzeri bilete tabidir. Yani sadece 18 yaş üzeri değil, 13-18 yaş arası da bilet almak zorundadır.
 • Kombine bilet 18-19 Ekim 2019 Tarihlerinde giriş hakkı sağlar. Festival süresince kombine biletinizi saklamanız gerekmektedir.
 • Festival düzeni ayaktadır. Oturacak yer olamayacak. Ona göre hazırlanmalısınız.
 • Belirtilen saatler (henüz belirtilmedi, takipte kalın) konserlerin başlama saati değil, kapıların açılma saatleridir.
 • Profesyonel ses ve görüntü kayıt cihazları etkinlik mekanına alınmayacaktır.
 • Adana Müzik Festivali alanına yiyecek-içecek alınmayacaktır.
 • PDF bilet uygulaması yapılmakta. İnternetten satın aldığınız biletin çıktısını almayı unutmayınız.
 • Kayıp, çalıntı biletler için yeniden bilet basım ve teslimatı kesinlikle yapılmayacaktır. Biletinizi sakın kaybetmeyin, telafisi olmaz. Kaybolan biletler alıcının sorumluluğundadır, zararınız karşılanmayacaktır.
 • Organizasyon firması etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet bedelini iade ederek etkinlik mekanına almama hakkına sahiptir.
 • Festival biletlerinin iade edilmesi veya festival biletlerinde değişiklik yapılması mümkün değildir.
 • Organizatör, festival bilet fiyatlarında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Festival alanına profesyonel ses ve görüntü kaydı yapan cihazlar, içecekler, cam, plastik şişe, teneke, havai fişek, yanıcı parlayıcı her türlü nesne (parfüm, böcek ilacı vb.), silah veya keskin nesneler getirmek yasaktır.

Umarız güzel bir festival olur ve her sene tekrarlanır. Bakalım müzik festivalleri Adana festivalleri arasında da kendine yer bulmayı başaracak mı?

Ne düşündüğünü yazar mısın?